Sniper a já - kamarádi dva!

A je to tady - 4.11.2011 a navíc 14:00 hod.! Co to znamená? Odjíždím s kamarádem Michalem Hejlem na svazovou vodu, kterou dobre známe. Na Pálavu jsme dorazili asi po 1,5 hodině cesty. Modlím se, ať je místo, které mi prineslo štěstí už v létě, volné. Jupííííííí! Rychle sem nanosit věci a nahodit.

Zastávám názor, že v tomhle období už moc nekrmím, tak jsem naházel do vody cca 30 kuliček Snipera a na háček jsem dal to samé namočené v AK a obalené v těstě Sniper, abych zvýšil aroma a chuť nástrahy. Tenhle tah se mi vyplatil. Prvního kapra jsem vytáhl za asi 1 hodinu od prvního nahození. Nebyl sice moc velký (5 kg a 62 cm), ale v tomhle období mě potěšil.

Michal se mě zeptal, na co jsem ho chytil. S radostí jsem mu to rekl a kuličku mu na zkoušku dal. Ani jeho tato návnada nezklamala. Záběr mu prichází po 15 minutách. Po větším boji je ale kapr vítězem. Michalovi se ho nepodarí vytáhnout. Jelikož je záběrů více, než jsme očekávali, premýšlíme, zda znovu zakrmit. Rozhodnutí padlo následující - ještě vyčkáme, nebudeme plašit ryby. I tento nápad se ukázal jako správný. Během dalších 30 minut mi prichází opatrný záběr na levý prut. Bude tam nebo nebude? A sakra - cívka se "rychlostí blesku" roztáčí. Skok tygra a síla lva pomohli k tomu, že jsem po pěkném boji vytáhl nádherného kapra. Váha nám ukázala 14 kg a metr naměril 92 cm. To je super! Tento úlovek mi udělal obrovskou radost. V tomto období jsem s ním ani trochu nepočítal.

Sobotní ráno prineslo ještě 1 záběr. Bylo to na nejvzdálenějším prutu Michala. Záběr nám pripadal jakoby od cejna, ale na druhém konci začal obrovský tah, a tak Michal o rybu prichází. Má prostě smůlu. Jednalo se o poslední záběr víkendu. Snažili jsme se, ale ryby naše místo opustily. Důvod neznáme.

Svůj cíl, za kterým jsem sem jel, jsem si splnil. Napomohla mi k němu skvělá návnada Sniper, za kterou klukům z BestBaits děkuji. Kluci - vaše krmení je vážně super. Každému ho můžu doporučit :-).

Petrův zdar a zlomte pruty

Hary

P.S.: Obě ryby byly vráceny zpět vodě!

Sdílet: 

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img> <iframe>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Ověření zda jste člověk nebo webový robot