RKMB Best Baits jaro CUP 2011 Dešná z pohledu hlavního rozhodčího

Skrátícím se časem pred závodem stoupala moje nervozita, jako kdybych měl maturovat. Neustále se mi hlavou honily myšlenky týkající se organizace a prípravy, aby vše bylo tak jak má.

Nastal den D a já sJardem vyrazil směr Dešná. Auto naložené kprasknutí , a dva blázni vkabině. Je čtvrtek něco kolem tretí hodiny, když prijíždíme kvodě. Nikde nikdo, jen pokurující Mira Bok. Máme dobrej čas, tak vyrážíme na obhlídku terénu. Na místo se sjíždí další členové organizačního týmu a společně se vrháme na ohraničení a označení jednotlivých lovných míst. Opět jako loni se to neobešlo beze sporů a mnohdy trávíme několik desítek minut posouváním hraničních pásek. Nakonec je vše tak, jak má být a my se vracíme do základního tábora. Zde je již několik soutěžících týmů a další kluci zklubu. Úkol dne splněn a Rosťa, správce Dešné, dovezl nápoj podporující sblížení kolektivu. Ještě zbývá vyčkat príjezdu kluků zBest Baits a započít online prenos. Kluci doráží až za tmy. Startujeme počítače, pripravujeme vše potrebné, ale ejhle. První problém. Signál na nule. Co teď? Na MRKu je domluven prenos a mašinfíra stávkuje. Naštěstí nás zachraňuje Jirka Dušek a my můžeme vložit první príspěvky. Všude panovala pohodová atmosféra a diskutovalo se do pozdních nočních hodin.

Ranní mrazivé probuzení bylo pro mnohé utrpením. Já si pomale pripravoval uvítací reč a celá nervozita byla ta tam. Však za mnou stál tým obětavých lidí. Vosm hodin byli již všichni na místě, krom tradičně zpožděného Fishkyho, a mohlo se prejít kuvítání, proběhnutí pravidel a samotnému losu. Všem jsem poprál šťastnou ruku a lov. Po vylosování lovných míst, jako kdyby do kluků strelilo a doteď zaplněná plocha auty a rybári se vyčistila. Pohled na celý ten mumraj mi pripomínal mraveniště. Po desáté hodině již všichni netrpělivě čekají ve svých dočasných príbytcích na výstrel a start závodu. Rád bych vyhověl drívějším startem, ale bohužel mám velkej problém. Večer jsem nezajistil vybavení pro rozhodčí a musím vyčkat na správce. Jsem dost nervózní a hledám náhradní variantu pro provizorní vážení. Vše nakonec dobre dopadlo a já snaloženou kárkou objíždím těšně pred jedenáctou rybník . Vše je jak má být a do výstrelu zbývají vteriny.

Súderem jedenácté se rozlehl nad vodou výstrel, dávající povel všem zúčastněným kakci. Každý se chopil prutu a nástrahy letí na svá místa. Následuje mohutná sprcha vodní hladiny vnadícími raketami, košíčky či koulemi krmných směsí. Kobry sviští vzduchem a hladina je bombardována různými kuličkami boili. Každý má svou zbraň a taktiku ktomu, aby vytěžil ze svého místa maximum. Moje úkoly jsou jasné - fotit, točit, zapisovat průběžné výsledky a pomáhat rešit spory. Sporů je naštěstí pomálu a rivalita týmů je vmezích fair play. První úlovky pricházejí zmíst označených mnohými za TOP . Boduje jednoznačně místo vrákosí a místa na protějším brehu takzvaně na Sahare. Celý den prahne sluníčko a ryba je dosti letargická, až si ríkám, že naše závody jsou začarovaný neboť na podzimním klání každá ryba znamenala posun nahoru. Všest hodin dělám průběžné výsledky a nejlepší tým má 54kg, ale ještě jedenáct týmů nemá na kontě jedinou bodovanou rybu. Na MRKu je spousty dotazů na které bych rád odpověděl, tak začínám plnit svoje úkoly do pozdních nočních hodin sedím u PC a chystám mapu a tabulky výsledků.

Ráno se budím po čtvrté a jsem celý natěšený na ranní sčítání. Opět mrzlo čemuž nasvědčují omrzlé podložky a ztuhlí soutěžící. Obcházím celou vodu, kromě Sahary a zjišťuji, co prinesla noc. Nejlepší tým má již 158kg ryb a snulou jsou tri týmy. A navíc byla ulovena největší ryba 95cm a 13,2kg kterpu se podarilo zdolat Květoslavovi Vohryzkovi.Takže se kluci asi moc nevyspali. Vtuto chvíli patrí můj velký obdiv a dík hlavně klukům co seděli na Sahare, neboť chytat a ještě vážit tolik ryb znamená opravdu vydání spousty sil. Než stihám zpracovat a zverejnit data je skoro poledne a to se chystám opět navštívit týmy a hlavně rozhodčí rozmístěné stejnoměrně kolem celého jezera a provést další součet. Pri svých obchůzkách potkávám spousty kamarádů a i nové tváre lidí se kterými mě spojuje jedno a to kaprarina. Skaždým prohodím pár slov, sem tam koštnu nějaký dopink a mažu našlápnout dalších pár kilometrů. Po poledni jsem nachystal další prenos. Počasí je stabilní a kolegové na protější straně, tedy Sahare získávají výraznou barvu. Nej tým na místě 26 má již 178kg kaprů nad 60cm, ale i nadále zůstává pět týmu bez ryby. Odpoledne se sRostěm vypravujeme na Saharu udělat pár snímků a zjistit, jaká zde panuje nálada. Pohoda zde nedává ani tušit, že se zde bojuje o bednu a každá ryba může rozhodnout. Tato atmosféru panovala, až na pár menších zádrhelů po celou dobu mezi všemi týmy. Subíhajícím časem se otočil vítr na hráz a záběry postupně pricházely kolem celého obvodu nádrže. Závod se začíná vyvíjet velice zajímavě. Pokud aktivita ryb setrvá, či vzroste vnoci jako predešlou noc, tak by to mohlo ještě zahýbat sporadím. Čeká mě poslední štreka kolem vody za účelem vytvorení průběžných výsledků. Jsem napjatej stejně jak většina týmů. Výsledky hovorí slibně pro stejná místa, avšak ostatní jim šlapou na paty. Vtuto chvíli zatím vypadají neohroženě. První má 272,51kg , druhý 260,65kg a tretí 154,01kg. Neustále zůstávají čtyri týmy bez ryby. Noc bude pro mnohé nekonečná a hodně namáhavá. Jsem k.o a to mě nečeká noční jako rozhodčí týmy a týmy co berou závod opravdu vážně.

Je ráno něco po čtvrté hodině. Házím sebou na lehátku. Nemohu dospat a tak opět vyrážím do terénu. Už neinformuji týmy o poradí a pro jistotu ani nekontaktuji SAHARU. Kluci jsou po noci zmožení. Nachytalo se i na místech, kde nebyla ryba po celou dobu závodu. A ti co chytali doposud, nachytali dvojnásob. Mazec. Celé dopoledne pendluji kolem vody a dolaďuji poslední detaily pro ukončení závodu závěrečný ceremoniál.

Vjedenáct je konec a já musím nachystat za pomocí kluků vše kvyhlášení a predání cen. Moje prání je, aby vše pokračovalo vpohodovém duchu a proběhlo naprosto bez jediného problému. Kolem desáté již sedím u hromady cen a sleduji dění kolem brehů. Pruty jsou vakci, dá se ríci neustále. Nejvíce ryb loví týmy 25,27 a tým rozhodčích 28. Sleduji hodinky. Ještě pár minut a zazní výstrel ukončující závod. Zatím netuším, jak bude pro mnohé těch pár posledních minut zásadních, a že dokonale zamíchá sporadím. Súderem jedenácté nastupuji na molo pred boudu správce a výstrelem vše končí. Vtu chvíli odnáší tým 26 poslední bodovanou rybu kvážení.

Rozhodčí prináší výsledky a společně provádíme poslední součet. Krátký nahlédnutím do výsledků okamžitě opouštíme prostor a pokračujeme vústraní. Mnozí netuší, jak poslední minuty a noc zamíchaly poradím. Vše sečteno a jdeme na to. Postupně čtu výsledky jednotlivých týmů až po první bodovanou pozici a to místo desáté. Predáváme ceny a gratulujeme lovcům. Vyhlašujeme čtvrté místo tým číslo 28. Plocek Jaroslav,Vohryzka Květoslav,Peška Jirí s váhou 302,22kg následuje tým, který se držel celý závod na 1. místě a kluci jsou nemile prekvapeni tým číslo 26. Doležal Ladislav, Furdan Stefan a Stěpánek Pavel 387,07kg. Druhé místo se chystá prebrat tým číslo 25 Karas Michal,Karas Milan,Karas Zdeněk, ale zůstávají stát jako oparení, když vyhlašuji tým 27 Holý Tomáš, Eliáš Milan, Svoboda Sláva 398,18kg, který preskočili poslední ulovenou rybou o 2,15kg. Okamžitě se kolem nich sdružuje skupinka gratulantů. Vyhlašuji první místo a děkuji všem zúčastněným, správci vody a sponzorům za podporu .

 

Na závěr bych tedy ještě jednou poděkoval spoluorganizátorovi firmě Best Baits, dále firmě AIKA Znojmo, AWA-SHIMA a CARP LINK a nesmím opomenou ani kluky zklubu za práci rozhodčích a prípravu celého klání.

 

Díky predseda mishak

 

KOMPLETNÍ FOTO ZÁZNAM JE VE FOTOGALERII

 

Sdílet: 

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img> <iframe>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Ověření zda jste člověk nebo webový robot