Prosincový Tovačov

Dostal jsem pozvání z Rybářského centra  Olomouc, abych přijel na ryby. Karavan s topením a vše potřebné domluveno  a nic  nebránilo  nepřijet,vždyt‘ už jsme se 2 roky nevyděli.
Vyrazil jsem  v pátek ráno směr Znojmo a tam jsem zapřáhl vozík s lodí za Frantovo auto a hned jsme vyrazili směr Tovačov. Po příjezdu jsme se dohodli, kdo kde bude chytat.
 Pro začátek jsem přidal pastu na olovo  a pod háčky Jin-jang-despota a black shery a přikrmil pár boliliesi econom – brutal fish. 
Uvařili jsme si kafe a nestihl jsem ho ani vypít a měl jsem první záběr od menšího kapra. Šel  jsem si dopít kafe a hned druhý záběr od kapra k 8 kg. Tak to byl super začátek. 
Po dalším kaprovi přes 8 kg jsem přestal dávat pastu, protože bych asi nestihl  pít ani svařák co tak krásně voněl   . K večeru padla pěkná mlha a dost mrzlo, šlo vidět jen na pár metrů a když jsem vyjel na vodu, při záběru, tak jsem se trošku ztratil, ale stálo to za to, pěkný kapr 13,5kg udělal velkou radost. 
V sobotu ráno další nekompromisní záběr, kdy kapr bral silon z cívky a po dlouhém boji , jsem podebral  krásnýho šupíka přes 14 kg. V sobotu přes den to vůbec nebralo a záběry přišly, až v poledne a konečně i Franta chytl kapra a byla sním řeč  . K večeru se opět nedělo vůbec nic a tak jsme se mohli věnovat návštěvám. 
V neděli ráno jsem opět začal dělat záběry od kaprů do 9 kg a podařilo se mě chytit 7 kaprů do odjezdu. Celkově jsem měl 16 záběrů a jeden kapr mě upadl u podběráku a 15 se jich podařilo podebrat,nejvíce záběru bylo na Jin jang-Black shery. 
Super prožitý  Prosincový víkend z pohodovým kolegem a návštěvami na konci sezóny a chtěl bych poděkovat Oldovi za pozvání.
Za Lastia tým David Sedláček a Franta Heřmanovský
Sdílet: