Naskok za Oklikou

Tak konečně se mi podarilo urvat z kolotoče práce. Domluvili jsme se s Jardem a Víťem na presnočce. Jarda se uvolnil již v pátek, tak se vypravil dríve a rozkrmil pás podél brehu nevelkého rybníku. Taktiku jsme zvolily takovou, že hrubším krmením vyselektujeme větší rybu z početné místní obsádky. Zvolili jsme boilie a pelety o průměru 20mm. Počas noci Jarda spíše relaxoval a ráno jej doplnil Víťa. Opět zakrmili a začali vymýšlet, jak zaujmout místní šupináče. Během dopoledne se klukům podarilo nachytat menší ryby do 5kg.

Já chvátám, jak jen mohu, abych už byl u vody a ozkoušel svoji novou taktiku klipování. Prijíždím kolem druhé hodiny a v klídku vybaluju. Není kam spěchat , sluníčko pálí a ryba v tomto parnu nejeví zájem o nástrahy pod háčkem. A na obou mých společnících je již intenzita slunečních paprsků taky vidět

Zakrmil jsem, co nejpresněji, na jedno místo. A nástrahu poslal tamtéž s výraznou kuličkou doplněnou plovkou. Zavěsil zadní olovo a čekal, co se bude dít. Slunce je úmorné, tak si čas krátím diskuzí a popíjením studeného pivka. Klukům občas sosnul peletku či rychlé boilie menší kaprík , já bohužel zůstávám bez záběru. To je asi úděl lovícího ve stredu.

Odpoledne jsme prečkali bez větší ryby. Začalo se stmívat a já cítil, že prijde konečně šance. Znovu jsem provnadil peletama a boiliem. Vyměnil nástrahy a čekal. Kolem desáté mám první záběr a na konci je opět prcek, stejně jako u kompliců. Jezdí nám to všem, ale porád malé ryby. Jarda je unaven a stáčí pruty ,Víťa po sérii záběrů od menších ryb balí taktéž. Tak teď se mi otevírá prostor a z žádné strany vlasce. Četnost záběrů graduje a já, noční spáč, pociťuji únavu. Ale touha povodit solidní rybu je prozatím silnější. Kolem tretí hodiny zdolávám rybku 70+, ale stále to není ta na fotku. Kapra pouštím a znovu nahazuji. Ani nezavěsím svinger a v tom se rozjíždí i druhý prut a já po krátkém boji zdolávám dvojče predchozího. Následuje několik menších a i já to vzdávám. Jeden prut nechávám s větší nástrahou nahozen a ulehám ke spánku.

Ráno mě z krásného snu probouzí jekot signalizátoru. Startuji jako na povel. Priseknu a na konci udice je opět kaprík tak 5kilo. No co, už velcí asi nebudou brát. Po šesté hodině se na horizontu objevuje kolo a místní kaprobijec si to mírí rovnou do míst, kde mám nahozeno. No je tomu tak. Mám smůlu. Montáže musí z vody a já ustupuji. To si stréc parádně zachytá. No jo, potom co rozbalil teletyčky a zahrkal MK stovkou letí rohlík do vody. Ten človíček, aniž by věděl, má trefu. A kapríci o sobě dali brzy vědět. Ten si na rozdíl ode mě zalapal.

Rychle s e priblížilo poledne, čas mého odjezdu. Balím a jen z hecu prohodím:„ Jak chytnete 10+ víckrát s váma nejedu“. Do hodiny mi prichází MMS od rudocha Jardy s krásným kaprem 77cm a 9,3kg. Tentokrát měl štěstí J. Kaprík zobnul top nástrahu této výpravy, malou red halibutku v obalovačce Homér.

Už se těším, jak s klukama zase vyrazím. Tak i Vám pohodové výpravy mishak

Sdílet: 

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img> <iframe>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Ověření zda jste člověk nebo webový robot