Masakr na Asuanu

Členové klubu RKMB Vitali a Kančík vyrážejí vpátek 17.6. na soukromou vodu Asuán.Po predchozí telefonické rezervaci si sedáme na místo neblíže hráze.Vitali prijíždí kvodě kolem páté hodiny odpolední, nelelkuje a po chvilce už jsou montáže ve vodě, první kapr je na brehu asi po dvou hodinkách.Kančík dojíždí kolem deváté večer,první ryba nad deset kilo je venku se setměním, popijeme,pokecáme a něco po půlnoci jdeme spát.Ráno nás probouzí až záběry, taháme několik kaprů a nějaký nám padají.

Kančík oba pruty zaváží kprotějšímu brehu, což je něco kolem 140metrů, Vitali dva pruty švihá odhozem na kamenitou hráz, taky co nejblíže brehu.Záběry nám chodí pravidělně, ke každé montáži házíme dvě hrsti pelet.Kapríkům očividně šmakuje.

Čas si krátíme pokurováním doutníku zNikaragui, poctivě válený na stehně (doufám) pěkné černošky J

Vsobotu vodpoledních hodinách začíná pršet, déšť trvá asi až do dvou hodin ráno. Supinatým kamarádům nevadí, že budeme mokrí a berou porád.Ještě pred deštěm je venku další kapr nad deset kilo, paráda.

Vneděli se probouzíme a už od rána začíná ten pravý masakr, záběry chodí pravidelně, není snad hodina aby nebyl kapr na brehu.Kapri se na podložkách jenom točí, někdy jsou na podložce i tri kapri najednou.Vitali musí jet vyprostit kapra zvázky na lodi, snad za půl hodiny se vrací a vlodi priváží celý zmožený dva kapry(jednoho zamotaného vcizí montáži, druhého na svém prutě), Kančík se jenom směje a ukazuje na dalšího kapra na podložce, menšího pouštíme a fotíme se spěkným dablíkem.

Začínáme už pomalinku balit, Kančík je trochu zklamaný, že se mu nepovedl kapr 10+, najednou prichází záběr, vypadá to na slušnou rybu, zvody se jí vůbec nechce, ani nevíme jestli Kančík tahá kapra, nebo kapr Kančíka, po půl hodince zdolávání konečně podebíráme rybu, je to ohromný šupináč smírami 92cm a 16,3kg, určitě si ho zasloužil.

Celkově jsme udělali spousty záběrů, nejvíce jim chutnal Sniper obalený vtěstíčku, Homér sBig Boyem nezůstávali o moc pozadu.Ryby se pohybovali od 5kg a víc, tri největší 10kg, 11,8kg a 16,3kg.I když unavení, ale spokojení opuštíme kolem čtvrté hodiny tuto vodu….

Spozdravem Vitali a Kančík

Sdílet: 

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img> <iframe>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img>
  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Ověření zda jste člověk nebo webový robot